• Css Template Preview
  • Css Template Preview
07
lis
UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIENIA
07 listopada 2016 r.
I PRZYWRÓCENIA TOŻSAMOŚCI Ś. P. FRANCISZKA ADAMA DUDY-DZIEWIERZA ROZSTRZELANEGO W WIEKU 17 LAT PRZEZ HITLEROWCÓW 25 PAŹDZIERNIKA 1943 ROKU W GŁOWNIE

Dnia 3 listopada 2016 roku w Głownie miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej rozstrzelanie w październiku 1943 roku  przez hitlerowców 17-letniego Franciszka Jerzego Adama Dudy-Dziewierza.

Do tej pory spoczywał on w mogile zbiorowej jako bezimienna ofiara. Dopiero dzięki zaangażowaniu potomkini rodziny pani Małgorzaty Zielińskiej udało się zidentyfikować zamordowanego, a jego nazwisko dopisać na tablicy zawierającej dane rozstrzelanych tego dnia ofiar. 

Uroczystości składały się z dwóch części. Pierwszej na cmentarzu parafialnym w Głownie gdzie odsłonięto tablicę z nazwiskiem ofiary oraz drugiej w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II.
W sali gimnastycznej szkoły zebrali się tego dnia znamienici goście: Burmistrz Głowna pan Grzegorz Janeczek, Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, Przewodnicząca Rady Miasta Głowna pani Magdalena Szajder, Prezes Oddziału AK w Głownie pan Andrzej Solarek, radni, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie głowieńskich szkół.

Burmistrz na początek  przybliżył wszystkim historię związaną z upamiętnieniem Franciszka Dudy-Dziewierza. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili niezwykle poruszający program artystyczny, który przybliżył wszystkim tragedię jaka rozegrała się ponad 70 lat temu. Wszyscy widzowie niezwykle wzruszyli się oglądając grę młodych aktorów. Szczególne wrażenie wywarła na widzach scena rozstrzelania.


Autorka filmu: Aleksandra Kucińska


Więcej zdjęć w galerii.
Autor: Tomasz Rożniata
04
lis
Konsultacje dla Rodziców
04 listopada 2016 r.
Szanowni Rodzice,
dnia 9 listopada 2016 r. (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na konsultacje indywidualne z nauczycielami, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu Państwa dzieci.
Autor: Edyta Strumian
31
paź
„Muzeum na kółkach” w Głownie
31 października 2016 r.
W dniach 26-28 października 2016 roku w Głownie miała miejsce realizacja projektu „Muzeum na kółkach”, której celem jest szerzenie wiedzy o niemal 1000-letnim współistnieniu kultury polskiej i żydowskiej. W tych dniach na Placu Wolności w Głownie rozstawione zostało  mobilne muzeum z Warszawy. Uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II aktywnie włączyli się delegacja w realizację ww. projektu.
 


Pierwszego dnia tj. 26 października   delegacja z naszej szkoły brała udział w uroczystym rozpoczęciu projektu. Wśród gości otwierających imprezę znaleźli się między innymi poseł na Sejm RP pan Piotr Dunin oraz starosta zgierski pan Wojciech Brzeski. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Głowna pan Grzegorz Janeczek.
 
Jeszcze tego samego dnia dwie klasy z naszej szkoły oprócz zwiedzania mobilnego muzeum wzięły udział w spacerze po Głownie śladami miejsc związanych z mieszkającymi tu kiedyś Żydami. W roli przewodnika wystąpił dr Tomasz Romanowicz.

Następnego dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów prowadzone przez pracowników muzeum. W ich trakcie uczniowie zapoznali się ze zwyczajami oraz kulturą żydowską. Ostatniego dnia wzięliśmy udział w zajęciach w zajęciach w MOK-u gdzie oprócz wykładu dr Tomasza Romanowicza wysłuchaliśmy żydowskich piosenek.Więcej zdjęć w galerii.
Autor: Tomasz Rożniata
26
paź
Gimnazjaliści na wystawie "Grafikalia"
26 października 2016 r.
20 października uczniowie pierwszych klas byli na wystawie plakatów ze zbiorów Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu,  towarzyszącej III Festiwalowi Sztuki „Grafikalia 2016”.

W budynku Dworca PKP w Głownie obejrzeli plakaty znanych polskich grafików, plakacistów, dowiedzieli się od artysty plastyka Pana Szymona Adamczewskiego m.in. czym jest plakat, jaką pełni funkcję, jaka jest historia plakatu.

W ramach festiwalu „Grafikalia” zorganizowane są również warsztaty graficzne „ABC PRINT” i ośmioro chętnych uczniów, po wystawie, zostało na warsztatach tworząc prace graficzne w technice suchorytu, pod kierunkiem Pana Szymona Adamczewskiego.
Festiwal „Grafikalia” w Głownie zorganizowany został przez MOK w Głownie z dofinansowaniem Łódzkiego Domu Kultury.


Autor: Agnieszka Myszkowska
25
paź
Językowe zmagania gimnazjalistów
25 października 2016 r.
21 października 2016 r. tradycyjnie już w naszej szkole odbył się Konkurs na najlepszego tłumacza. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 2 i 3. Zadaniem uczestników było prawidłowo przetłumaczyć tekst na język rosyjski.
Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni dyplomami, ciekawymi albumami oraz oceną celującą z języka rosyjskiego. Najlepsi tłumacze uzyskali ponad 90% poprawności, zajmując tym samym wysokie lokaty:
 
                                                                     1 miejsce - Zuzanna Sierańska z klasy 3b  
                                                                     2 miejsce - Jakub Dutkiewicz z klasy 2c
                                                                     3 miejsce - Natalia Grochowalska z klasy 3b

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w językowych konkursach.


Autor: Alina Filipczak
21
paź
Akcja „Rok dla zdrowia”
21 października 2016 r.
Rok szkolny 2016/2017 w Gimnazjum Miejskim w Głownie tak jak w ubiegłym roku będzie upływał pod hasłem „Rok dla zdrowia”. W ramach tej akcji będziemy zachęcać do aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania, zdobywać wiedzę dotyczącą naszego zdrowia.
  Proponujemy:                                                                 
- cykl zajęć o różnych formach aktywności fizycznej i jej wpływie na zdrowie,
- pogadanki  i warsztaty na temat zasad prawidłowego odżywiania,
- warsztaty z przedstawicielem firmy Herba Life,
- zdrowe i zbilansowane posiłki na stołówce szkolnej,
- sklepik szkolny zaopatrzony w zdrową żywność,
- stały dostęp do wody z cytryną,
- konkurs o zdrowym odżywianiu ze zdrowymi nagrodami.
 
Zachęcamy!!!
Ewa Maciak
Bogusława Mikołajczyk
Wanda Staniszewska
Autor: Bogusława Mikołajczyk
18
paź
14 października w naszej szkole
18 października 2016 r.
14 października odbyły się w naszej szkole dwie ważne uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych. Wśród gości byli obecni: Burmistrz Miasta Głowna  p. Grzegorz Janeczek, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Baraniak oraz rodzice uczniów. Tego dnia Dyrekcja oraz wszyscy nauczyciele odebrali od uczniów kwiaty i podziękowania  za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

Ważnym elementem imprezy było oficjalne przyjęcie uczniów dwóch klas pierwszych do grona gimnazjalistów. Złożyli oni uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz wzięli udział w konkursach, które przygotowali dla nich drugoklasiści. Ostatnim punktem programu była część artystyczna przygotowana specjalnie dla nauczycieli.

Zarówno konkursy, w których wzięli udział pierwszoklasiści (nauka tańca czy quiz polegający na udzielaniu odpowiedzi dotyczących funkcjonowania szkoły), jak i zabawne piosenki dla grona pedagogicznego sprawiły, że był to miły dzień dla wszystkich.


Autorka filmu: Aleksandra KucińskaWięcej zdjęć w galerii.
Autor: Marta Dziuda, Tomasz Rożniata
13
paź
Spotkanie szkół im. Jana Pawła II
13 października 2016 r.
13.10.2016 r.  uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie wraz z panią wicedyrektor - Iwoną Pełką, siostrą Dolorosą i panią Wandą Staniszewską uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy.

Celem tego wyjazdu było uczestnictwo w spotkaniu szkół noszących im. św. Jana Pawła II.Na tym spotkaniu zgromadziły się: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Wszyscy uczniowie, uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy obrazek, plakietkę, różaniec i  śpiewnik. W programie był czas przeznaczony na osobiste spotkanie z Matka Bożą w Cudownej Kaplicy.
Pomimo, iż doskwierało nam przenikliwe zimno, wszyscy wrócili umocnieni w wierze.


Autor: siostra Dolorosa
11
paź
Uczymy się angielskiego w teatrze
11 października 2016 r.
W dniu 10 października 2016 roku nasi uczniowie udali się do Łodzi do Teatru V6 gdzie obejrzeli przedstawienie „Olivier Twist”.

Całe przedstawienie było w języku angielskim, a uczniowie mieli okazję obcować nie tylko z samą sztuką, ale również z aktorami, którzy w trakcie przedstawienia włączyli publiczność w akcję rozgrywającego się dramatu.


Po przedstawieniu można było również zrobić sobie zdjęcie z aktorami grającymi w spektaklu. Wyjazdy na przedstawienia w języku angielskim są już w naszym gimnazjum tradycją kultywowaną od kilku lat.

Organizatorkami wyjazdu i opiekunkami grupy były nauczycielki języka angielskiego: W. Staniszewska, A. Kowalczyk i J. Stanisławska.


Autor: Wanda Staniszewska
11
paź
Zaproszenie
11 października 2016 r.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 14.10.2016 r. o godz.10:00

w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Głownie.

                                                    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie


Autor: Edyta Strumian
SLAJDY
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017
  • Godzina Kodowania 2017Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001