• Css Template Preview
  • Css Template Preview
07
maj
Zebranie z Rodzicami
07 maja 2017 r.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy 15 maja 2017 r. (poniedziałek) na zebranie rodziców:
- godz. 17:00 spotkanie Rady Rodziców (sala konferencyjna),
- godz. 17:30 zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-III,
- godz. 18:15 spotkanie rodziców uczniów klas III w świetlicy szkolnej.
                         
Autor: Dyrekcja gimnazjum
07
maj
Stań Po Zielonej Stronie Mocy
07 maja 2017 r.

Autor: Ewa Fabijańska
05
maj
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
05 maja 2017 r.

W czwartek 27.04.2017 roku odbyła się wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią panią Ewą Dzwonkowską oraz panią Grażyną Szekalską.
Celem naszej wyprawy było zwiedzanie zabytków Kazimierza Dolnego oraz Puław.Wyjechaliśmy o godzinie 7:00 sprzed budynku naszego gimnazjum. Po czterogodzinnej  podróży dotarliśmy do Puław. Na miejscu spotkaliśmy się z panią przewodnik, która najpierw zapoznała nas z historią okazałego pałacu Czartoryskich,  następnie udaliśmy się  parku krajobrazowego, szczególnie ciekawego ze względu na swoją roślinność oraz znajdujące się w nim rzeźby i zabytkowe budowle. W dalszej kolejności autokarem przejechaliśmy do Kazimierza Dolnego, gdzie kontynuowaliśmy  wycieczkę. Wspięliśmy się na słynną Górę Trzech Krzyży oraz odwiedziliśmy  kościół  św. Anny  i kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Po zwiedzaniu udaliśmy się do restauracji, gdzie zjedliśmy posiłek oraz odpoczęliśmy. Dalsze poznawanie miasta ułatwiła nam przejażdżka meleksami. Na pewno zapamiętamy ścianę płaczu, historię jej powstania i znaczenie  wyrytych na niej znaków oraz spacer najpiękniejszym kazimierskim wąwozem o niezwykle wysokich i stromych ścianach pokrytych korzeniami o przedziwnych kształtach.  W centrum miasta zakupiliśmy słynne kazimierskie koguty, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy zabytkowej studni z XIX wieku  i udaliśmy się w drogę powrotną.

Pod budynek naszego gimnazjum dojechaliśmy o godzinie 21.00 - zmęczeni, ale zadowoleni ze zwiedzania i wspólnie spędzonego czasu.

Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej równie interesującej wycieczce szkolnej.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij.
Autor: Julia Kowalska, Lidia Trzeciak IIb
14
kwi
XV konkurs zbiórki surowców wtórnych
14 kwietnia 2017 r.
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w konkursie zbiórki surowców wtórnych organizowanym przez Burmistrza Głowna, w ramach kontynuacji promocji „Selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta Głowna”.

Była to już XV edycja konkursu, w której uczniowie naszej szkoły oddali do Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie ponad 6 ton makulatury oraz butelek typu PET.


Zaangażowanie społeczności szkolnej w akcję zbiórki surowców zaowocowało pierwszym miejscem w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Zbiórka surowców wtórnych to przede wszystkim akcja promująca selektywną zbiórkę odpadów, głównym jej celem jest propagowanie wśród uczniów proekologicznych wartości. W tym roku najwięcej makulatury oddali uczniowie: Aleksandra Dróżka (kl.2b), Lidia Trzeciak (kl.2b), Kaja Jaworska (kl.2b), Grzegorz Kubiak (kl.3c), Aleksander Pakuła (kl.1a), Zuzanna Janicka (kl.3a), Piotr Lebioda (kl.3a), Ewa Bohdanowicz (kl.2a), Julia Krzeszewska (kl.3c), Łukasz Kałuża (kl.3c).

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i tym samym przyczynili się do naszej wygranej serdecznie dziękujemy. Pokazaliśmy, że działając wspólnie możemy osiągnąć sukces. Do usłyszenia w przyszłym roku.

Liczymy na Was - Dyrekcja szkoły oraz opiekunowie akcji: Agata Wojcieszek, Aneta Kałużna i Katarzyna Flisiak.

Więcej informacji - www.glowno.pl
Autor: Aneta Kałużna
13
kwi
Natalka i Zuzia laureatkami konkursu
13 kwietnia 2017 r.
Nasze gimnazjalistki nagrodzone przez Łódzkiego Kuratora Oświaty

7 kwietnia 2017 r. w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017. Organizatorem konkursów było Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Uczennice naszego gimnazjum Natalia Grochowalska i Zuzanna Sierańska  zostały laureatkami Konkursu Języka Rosyjskiego. W tych ważnych chwilach uczennicom towarzyszyli rodzice, dyrektor szkoły Edyta Strumian oraz nauczycielka języka rosyjskiego  Alina Filipczak. Uczniów nagrodzono dyplomami i albumami, wręczono im także zaświadczenia laureatów konkursów. Nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne.

 „To zaszczyt i radość mieć przed sobą aż tylu wspaniałych młodych ludzi. To, że znaleźliście się dziś w tej sali, świadczy o waszej ogromnej pracy nie tylko w tym roku szkolnym, ale podczas całej dotychczasowej edukacji‘’ - tymi słowami powitał gimnazjalistów Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski. „Gratuluję wam pasji, bo uczymy się przecież nie tylko dla ocen, czy punktów w rekrutacji, ale przede wszystkim po to, by rozwijać nasze talenty. I tego właśnie, dalszego rozwoju pasji, dziś wam życzę ‘’ - dodał.
Danuta Zakrzewska, reprezentująca Okręgową Komisję Egzaminacyjną, z podziwem mówiła o zaangażowaniu i kreatywności młodych ludzi. Laureatom i finalistom gratulowali także wicekurator Elżbieta Ratyńska oraz dyrektor Biura Wojewody Zbigniew Natkański. Wszyscy przemawiający podkreślali ogromną rolę rodziców i nauczycieli wspierających młodzież  w rozwoju ich zainteresowań.
 
Uroczystości w auli fioletowej Wydziału Prawa i Administracji UŁ uświetniły występy muzyczne.
Laureaci mają zagwarantowane miejsca w wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych. Są też zwolnieni  z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego, uzyskując tym samym 100% poprawności, a także otrzymują na świadectwie ocenę celującą z przedmiotu objętego konkursem.

Gratulujemy!
Autor: Alina Filipczak
13
kwi
Marcin i Piotrek w finale turnieju
13 kwietnia 2017 r.
7 kwietnia 2017r. w Skierniewicach odbył się pierwszy z trzech etapów regionalnych VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.

Uczniowie naszej szkoły: Marcin Kowalczyk i Piotr Lebioda zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w  konkurencji „Wydajność” w kategorii szkół gimnazjalnych. Marcin pobił rekord turnieju, który od zeszłego roku należał do uczennic gimnazjum (Julii Rosińskiej i Dominiki Garbuli), zwyciężczyń konkursu poprzedniej edycji.

W Turnieju Maszyn Wodnych turbiny wykonane przez zawodników konkurują w dwóch niezależnych kategoriach „Wydajność” i „Moc”. W konkurencji „Wydajność” przygotowana turbina musi wykonać pracę podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 m, zużywając jak najmniej wody, a w konkurencji „Moc” ta sama praca musi zostać wykonana w jak najkrótszym czasie. Ogólnopolskie Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych organizowane są przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. Turnieje odbywają się cyklicznie co roku. W Turniejach biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do etapu regionalnego w Skierniewicach zgłosiły się 84 drużyny z całej Polski.

Dwie drużyny z naszej szkoły - Water team (Marcin Kowalczyk kl.3a) oraz Waterrr sqad (Piotr Lebioda kl.3a) wystartowały w tej samej konkurencji „Wydajność”, osiągając następujące wyniki: Marcin - 2,19 litra (1 miejsce) oraz Piotrek - 2,30 litra (2 miejsce). Uczniowie (na 20 drużyn biorących udział w tej konkurencji) z uzyskanymi wynikami zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 27 maja w Piasecznie. Czas budowy maszyn a następnie ich testów był dla uczniów niezapomnianą lekcją fizyki i bezcennym doświadczeniem. Zaangażowanie i poświęcony czas przyniosły zamierzony efekt.
   
Gratulujemy Marcinowi i Piotrkowi ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w finale. Będziemy trzymać za nich kciuki.
Uczniowie pracują pod opieką pani Anety Kałużnej.

Strona organizatora turnieju www.turniejmaszyn.plWięcej zdjęć w galerii - kliknij.
Autor: Aneta Kałużna
12
kwi
Gimnazjum na łamach gazetki
12 kwietnia 2017 r.

Autor: Redakcja gazetki
03
kwi
I miejsce piłkarzy w turnieju!
03 kwietnia 2017 r.
W dniu 23.03.2017 r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Zgierzu pod patronatem Starosty Zgierskiego dla rocznika 2003. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, więc wszystkie zespoły miały szanse by się ze sobą zmierzyć. Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony i szybko wyrósł na głównego faworyta turnieju.Zawodnicy Gimnazjum Miejskiego w Głownie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w ostatnim spotkaniu zanotowali porażkę. Niewiele to jednak zmieniło, ponieważ wygranie 5 meczów oraz strzelenie największej ilości bramek pozwoliło naszej drużynie odnieść zwycięstwo w całym turnieju i zająć pierwsze miejsce na podium. Dodatkowym wyróżnieniem dla naszego Gimnazjum było zdobycie przez Patryka Tulińskiego statuetki dla najlepszego zawodnika rozgrywek.

Skład Gimnazjum Miejskiego w Głownie
: Tuliński Patryk, Staszewski Mateusz, Jarzębski Eryk, Leszczyński Kacper, Kałuża Mateusz, Benedykczak Maciej, Milczarek Natan, Sukiennik Dominik.
Opiekun: Przemysław Gibała

Drużyny
:
Gimnazjum Miejskie w Głownie
Gimnazjum nr 1 w Zgierzu
Gimnazjum nr 2 w Zgierzu
Gimnazjum nr 3 w Zgierzu
Gimnazjum w Ozorkowie
Gimnazjum w Strykowie
Gimnazjum Powiatowe w Głownie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Autor: Przemysław Gibała
30
mar
Akcja „POLA NADZIEI”
30 marca 2017 r.
Liczna grupa uczniów Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie po raz kolejny wzięła udział w charytatywnej akcji „Pola nadziei”. Od każdego wolontariusza ofiarodawcy otrzymywali żonkile - symbol nadziei i solidarności z chorymi na raka.

Na uwagę zasługuje fakt, że chęć niesienia pomocy ludziom terminalnie chorym niosą ci sami gimnazjaliści, którzy  kwestowali rok czy dwa lata wcześniej. Cieszy nas, że młodzież chętnie i odpowiedzialnie poświęca czas swego odpoczynku dla wyższych celów. Świadczy to o ich wielkiej dojrzałości i wrażliwości na cierpienia innych.

Zbierane pieniądze przeznaczane są na budowę Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego w Zgierzu. W tym roku nasi wolontariusze uzbierali ponad  2700 zł.

Taka postawa młodzieży napawa dumą nauczycieli, dowodzi także wspaniałej postawy rodziców i wartości, jakie przekazują swoim dzieciom.

Wolontariusze gimnazjum: Piotr Adamczyk, Olaf Osiński, Nikodem Korytowski, Mikołaj Rożniata, Aleksander Pakuła, Aleksandra Dróżka, Ewa Bohdanowicz, Aleksandra Wawrzyn, Kinga Roza, Martyna Biskup, Natalia Gorzkiewicz, Malwina Wojciechowska, Oliwia Gajek, Marika Marciniak, Jakub Śliwkiewicz, Damian Mucha, Tomasz Andrzejewski, Miłosz Sadowski, Agata Kowalczyk, Julia Okrasa, Mateusz Kałuża, Sandra Ledzion, Natalia Grochowalska, Zuzanna Sierańska, Weronika Borowiak, Daria Stępniewska, Daniel Lis, Jakub Składowski, Natalia Osińska, Dominika Jaros, Dawid Pawłowski, Gabriel Krzeszewski, Zofia Zuchora, Agnieszka Trzesińska, Julia Lewandowska, Marta Szcześniak, Jakub Szcześniak, Julia Kowalska, Kaja Jaworska, Kacper Kosiorek, Natalia Bryszewska.

Opiekę nad wolontariuszami sprawowały panie: Bogusława Mikołajczyk, Beata Juszczak i Marta Dziuda.


Autor: Marta Dziuda
29
mar
Sukces Oli Wawrzyn
29 marca 2017 r.
Dnia 28 marca 2017 roku w budynku urzędu powiatowego odbyła się 40-sta edycja konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Wawrzyn, która wcześniej wygrała eliminacje gminne. Konkurencja tym razem była bardzo duża, a pytania jak twierdzili sami organizatorzy wyjątkowo trudne. I właśnie w tych okolicznościach nasza uczennica okazała się bardzo skuteczna. Zarówno z odpowiedzi pisemnych jak i później ustnych została oceniona bardzo wysoko i ostatecznie zajęła trzecie miejsce

   

Oli gratulujemy sukcesu, a w kolejnych edycjach konkursu życzymy jeszcze lepszych wyników.Autor: Tomasz Rożniata
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001