• Css Template Preview
  • Css Template Preview
22
gru
Wokalne sukcesy Malwiny Wojciechowskiej
22 grudnia 2016 r.
Nasza uczennica Malwina Wojciechowska zajęła I miejsce w 2 Regionalnym Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej Zduny 2016 (2-4.12.2016 r.) oraz zdobyła I miejsce w kategorii soliści - gimnazjum w Wokalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na Świąteczną Nutę" w Zgierzu (12.12.2016 r.) .

Serdecznie gratulujemy!Autor: Edyta Strumian
20
gru
Wesołych Świąt
20 grudnia 2016 r.

Autor: Edyta Strumian, Iwona Pełka
19
gru
Gimnazjum na łamach gazetki
19 grudnia 2016 r.

Autor: Redakcja gazetki
16
gru
Gimnazjaliści w Domu Małego Dziecka
16 grudnia 2016 r.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy chętniej otwieramy serca na potrzeby innych. Tradycją naszej szkoły stała się organizowana przez Samorząd Uczniowski zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Łodzi przy ul. Lnianej 8. I tym razem nasza młodzież gimnazjalna oraz nauczyciele nie zawiedli. Zebraliśmy dużo środków higieny osobistej, w tym pampersy, oliwki do ciała, mydełka, szampony, chusteczki nawilżające, itp.

Dnia 16.12.2016 r. grupa uczniów wraz z opiekunką SU panią B. Mikołajczyk zawiozła ww. podarunki do łódzkiej placówki. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez dyrekcję, personel oraz, rzecz jasna, maluszki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się nasz kolega przebrany za świętego Mikołaja. Spędziliśmy tam miło czas, bawiąc się z podopiecznymi. Widok tych dzieci wywołał w nas duże emocje. Nie obeszło się bez łez. Podczas wizyty młodzież okazała dzieciom wiele ciepła i serdeczności.


Wracaliśmy do szkoły w przekonaniu, że szczęśliwszy jest ten, który daje, niż ten, który bierze. W przyszłym roku z pewnością nas tam nie zabraknie.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
14
gru
Cyfrowobezpieczne Gimnazjum Miejskie
14 grudnia 2016 r.

Autorka filmu: Aleksandra Kucińska


W marcu 2016 r. Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie przystąpiło do projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa realizowanego przez Stowarzyszenie Miast w Internecie.

Udział w projekcie zmotywował uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Systemowe rozwiązania pozwoliły lepiej wykorzystać narzędzia cyfrowe dla wsparcia rozwoju uczniów, jednocześnie zapewniły im bezpieczeństwo i wiedzę dotyczącą zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

13 grudnia 2016 r. obchodzony był Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Tego dnia w szkole gościła pani Barbara Michalska - edukatorka projektu, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów. Tematyka zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w kontakcie z innymi, przeciwdziałania cyberprzemocy oraz sekstingu i granic prywatności. Te same zagadnienia zostały omówione podczas popołudniowego spotkania pani Michalskiej z nauczycielami gimnazjum.

Apel zorganizowany w ramach obchodów Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego otworzyło przedstawienie pt. „Mój przyjaciel Smartfon” w wykonaniu szkolnego teatru „Od początku” idealnie wpisujące się w tematykę projektu. Pani edukator przybliżyła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu na podstawie obejrzanych scenek filmowych oraz przekazała informacje o instytucjach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń.

Reprezentantom szkół podstawowych, którzy brali udział w konkursie informatycznym pt. „Bezpieczeństwo w sieci” przygotowanym przez gimnazjum, zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wpłynęło wiele ciekawych prezentacji, najlepsze prace w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum wykonali:

Anna Kret, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - I miejsce
Dawid Kotecki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - II miejsce
Oliwia Rybka, Patrycja Rubacha, Szkoła Podstawowa nr 3 - III miejsce

Agata Budna, Gimnazjum Miejskie w Głownie - I miejsce
Zuzanna Janicka, Gimnazjum Miejskie w Głownie - II miejsce
Dominika Antczak, Gimnazjum Miejskie w Głownie - III miejsce

Apel uatrakcyjnił taniec wykonany przez uczennice klas pierwszych, debiutujące przed publicznością. Na zakończenie apelu uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej „wyplątali się z sieci”, co symbolicznie oznaczało możliwość wyjścia z każdej, nawet najbardziej problemowej sytuacji, która może być udziałem każdego, kto korzysta z Internetu.

Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi oraz wszystkim gościom przybyłym na  naszą uroczystość. 

Wiedza na temat zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z nowoczesnych narzędzi cyfrowych, którą zdobyli podczas szkoleń uczniowie i nauczyciele gimnazjum jest bardzo praktyczna i w wysokim stopniu podnosi świadomość użytkowników Internetu.

Galeria zdjęć
 
Autor: Małgorzata Trebik, Bogusława Kosiorek
12
gru
„Za niebieskimi drzwiami”
12 grudnia 2016 r.
Dnia 12.12.2016 r. klasy I a i I b wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Łodzi na kręgle oraz do kina na film pt. „Za niebieskimi drzwiami”.

Dystrybutor szczególnie poleca wspomniany film młodzieży gimnazjalnej. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze postaci, a życie realne przeplata się z fantazją. Film pokazuje, jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Kupując bilet na ten film, widzowie jednocześnie spełniają dobry uczynek, gdyż część dochodów ze sprzedaży biletów przeznaczona jest na Fundację Ewy Błaszczak „Akogo?”, której celem jest pomoc dzieciom po ciężkich udarach mózgu, często przebywających w śpiączce. 


Wychodząc z seansu, niejeden z nas ocierał łzę wzruszenia. Serdecznie polecamy film „Za niebieskimi drzwiami”.


Autor: Bobusława Mikołajczyk
09
gru
Próbny egzamin
09 grudnia 2016 r.
W dniach 6-8  grudnia 2016 roku odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Młodzież klas trzecich przez trzy dni mogła wykazać się swoją wiedzą zdobytą przez lata nauki w szkole. 

We wtorek trzeba było zmierzyć się z tajnikami wiedzy z historii i języka polskiego, w środę uczniowie zmagali się z zadaniami z matematyki i przedmiotami przyrodniczymi, w czwartek  trzeba było poradzić sobie z językami obcymi nowożytnymi.

Można by zapytać, po co się tak męczyć?  Po to, aby te właściwe egzaminy, pisane w kwietniu, nie były problemem.


Autor: Tomasz Rożniata
06
gru
Mikołaje są wśród nas
06 grudnia 2016 r.

Autor: Bogusława Mikołajczyk, Tomasz Rożniata
01
gru
Zebranie z Rodzicami
01 grudnia 2016 r.
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszamy 7 grudnia 2016 r. (środa) o godz. 17:00 na spotkanie z wychowawcami, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu.

Dyrekcja gimnazjum
Autor: Edyta Strumian
28
lis
Konkurs informatyczny
28 listopada 2016 r.

Autor: Bogusława Kosiorek
SLAJDY
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018
  • Dzień Kobiet 2018Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001