• Css Template Preview
  • Css Template Preview
17
sty
Zebranie z Rodzicami
17 stycznia 2018 r.
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów naszego gimnazjum 24 stycznia 2018 r. (środa) o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się o godz. 16:40 w sali konferencyjnej (na pierwszym piętrze).
Autor: Edyta Strumian
16
sty
SIATKARKI W PÓŁFINALE!
16 stycznia 2018 r.
Dziś 16 stycznia w hali sportowej zgierskiego OSIR odbyły się rozgrywki grupowe w Mistrzostw Powiatu w  siatkówkę dziewcząt w ramach GIMNAZJADY 2018. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół z powiatu zgierskiego, które rozlosowano na 2 grupy.
Siatkarki z Gimnazjum Miejskiego znalazły się w GRUPIE 2
GM GŁOWNO
GM ALEKSANDRÓW
G LEŚMIERZ
G SPORTOWE Z GŁOWNA

GRUPA 1
G NR1 ZGIERZ
ZSS ALEKSANDRÓW
G SŁOWIK
G PARZĘCZEW

WYNIKI GRUPY 2

GM GŁOWNO - GM ALEKSANDRÓW 0-2
GM GŁOWNO - G LEŚMIERZ 2-0
GM GŁOWNO - G POWIATOWE SPORTOWE GŁOWNO 2-0
GM ALEKSANDRÓW - G POWIATOWE GŁOWNO 2-0
GM ALEKSANDRÓW - G LEŚMIERZ 2-0
G LEŚMIERZ  -  G POWIATOWE GŁOWNO 2-0

TABELA GRUPY 2
1. GM ALEKSANDRÓW 6 pkt awans do półfinał
2. GM GŁOWNO 4 pkt - AWANS DO PÓŁFINAŁU
3. G LEŚMIERZ - 2 pkt
4. G POWIATOWE GŁOWNO - 0 pkt

PÓŁFINAŁ I FINAŁ ODĘDZIE SIĘ 18.01.2018 r. W OSIR ZGIERZ

GM GŁOWNO REPREZENTOWAŁY:
1. Daria Stępniewska
2. Aleksandra Wawrzyn
3. Weronika Borowiak
4. Gabriela Wielogórska
5. Aleksandra Gorąca
6. Marta Abramowicz
7. Ewa Bohdanowicz
8. Kinga Roza

Trener - Sylwester Jasiński

 
Autor: Sylwester Jasiński
21
gru
Misterium Bożonarodzeniowe
21 grudnia 2017 r.

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas dla nas chrześcijan, w którym wspominamy fakt, że Bóg stał się tak pokorny, opuścił śliczne niebo, przyjął ludzkie ciało i zamieszkał między nami.

To wydarzenie przypominamy sobie co roku przez wystawianie jasełek, scenek, śpiewu kolęd, które pomagają w głębszym przeżyciu tego wyjątkowego czasu.

W naszej szkole tj. Gimnazjum Miejskim im. św. Jana Pawła II w Głownie, jak co roku młodzież pod opieką Siostry Dolorosy przygotowała jasełka pod tytułem: "Opowieść o szewcu Mateuszu", połączone z pięknym śpiewem kolęd.Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz licznie przybyli rodzice, zostali zaproszeni do obejrzenia jasełek.

Młodzież, która podjęła się przygotowania tej uroczystości, uczyniła to z ogromną wiarą w sercu i poczytała sobie to za łaskę, że może przedstawić wydarzenia, które dotyczą naszego zbawienia.

Łzy wzruszenia i słowa podziękowań, za głębokie przeżycia duchowe, których mogli doświadczyć wszyscy uczestnicy były największa nagrodą dla młodzieży zaangażowanej w przygotowanie "Misterium Bożonarodzeniowego". 


Więcej zdjęć w galerii - kliknij.

Autor: siostra Dolorosa
20
gru
Wesołych Świąt
20 grudnia 2017 r.

Autor: Edyta Strumian
19
gru
Gimnazjaliści w Domu Małego Dziecka
19 grudnia 2017 r.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy chętniej otwieramy serca na potrzeby innych. Tradycją naszej szkoły stała się organizowana przez Samorząd Uczniowski zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Łodzi przy ul. Lnianej 8.

I tym razem nasza młodzież gimnazjalna oraz nauczyciele nie zawiedli. Zebraliśmy dużo środków higieny osobistej, w tym pampersy, oliwki do ciała, mydełka, szampony, chusteczki nawilżające, itp.

Serdeczne podziękowania kierujemy do mamy naszej koleżanki Dominiki Jaros, która zorganizowała wspaniałe podarunki od firmy „Szumisie”. Pani Marzenka po godzinach pracy szyła wraz z innymi paniami poduszeczki i maskotki, które dostosowane są do malutkich dzieci. Są antyalergiczne i posiadają wszelkie certyfikaty. Dziękujemy firmie „Szumisie” za ten dar.Dnia 18.12.2017 r. grupa uczniów wraz z opiekunką SU panią B. Mikołajczyk i panią pedagog M. Trebik zawiozła ww. podarunki do łódzkiej placówki. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez dyrekcję, personel oraz, rzecz jasna, maluszki. Spędziliśmy tam miło czas, bawiąc się z podopiecznymi. Widok tych dzieci wywołał w nas duże emocje. Były łzy i zapewnienia, że jeszcze tu powrócimy.  W takich chwilach doceniamy to co posiadamy.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
14
gru
Lekcja wf na trampolinach
14 grudnia 2017 r.

Kto powiedział, że wf musi się zawsze odbywać w sali gimnastycznej albo na boisku? Niech za wzór posłuży lekcja wychowania fizycznego klasy II b, która odbyła się na trampolinach w parku rozrywki „Saltos” w Łodzi.

Cała klasa, wraz z wychowawczynią panią Bogusławą Mikołajczyk i trenerem piłki nożnej panem Przemysławem Gibałą, w ramach lekcji wychowania fizycznego pojechała na zajęcia na trampoliny. Zajęcia przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Lekcja rozpoczęła się od rozgrzewki, następnie był zbijak, skoki do basenu z gąbki, nauka i doskonalenie podstawowych elementów gimnastycznych i akrobatycznych. Każdy mógł wspinać się na ściankę, pokonywać tor przeszkód, walczyć na linie czy trenować wsady do kosza.

Śmiechom i zabawom nie było końca - bo przecież skakanie na trampolinach to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy jednocześnie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm, poprawia kondycję i uwalnia endorfiny. Lekcja w-f była super!


Autor: Bogusława Mikołajczyk
13
gru
Konkurs poezji ks. Jana Twardowskiego
13 grudnia 2017 r.
8 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbył się trzeci Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu Poezji Księdza Jana Twardowskiego”. Wzięło w nim udział 35 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Głowna, Mąkolic, Popowa, Lubiankowa, Bielaw, Strykowa i Domaniewic.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IIa Julia Ojrzyńska i Ewa Nita.

Jury za interpretację refleksyjnego wiersza pod tytułem „Dziękuję Ci po prostu za to, że jesteś” Julii Ojrzyńskiej przyznało trzecie miejsce, a Ewę Nitę, która wyrecytowała wiersz „Aby się stało” uhonorowało wyróżnieniem.
Jest nam bardzo miło, że obie uczennice naszego gimnazjum zostały docenione. 

Autor: Marta Dziuda
13
gru
Zebranie z Rodzicami
13 grudnia 2017 r.
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy 20 grudnia 2017 r. (środa) o godz. 17:00
na Jasełka i spotkanie z wychowawcami dotyczące wyników w nauce i zachowaniu.
Autor: Edyta Strumian
12
gru
Godzina Kodowania 2017
12 grudnia 2017 r.
W grudniu br. uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie mieli zaszczyt i niecodzienną przyjemność uczestniczenia w zajęciach komputerowych  ,,Godzina kodowania 2017’’(z jęz. ang. Hour of Code ).
 
Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w tej dziedzinie, organizowane w ramach międzynarodowej inicjatywy mającej na celu popularyzację informatyki i kompetencji cyfrowych.


Zajęcia zorganizował Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej wraz z Centrum Technologii Informatycznych, Towarzystwem Informatycznym Association for Computing Machinery Łódź́, Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Studenckim Kołem Naukowym UbiCOMP. Przeprowadzone zostały  w ramach grudniowych obchodów ogólnoświatowego „Tygodnia Edukacji Informatyki” (Computer Science Education Week).

Celem godziny kodowania jest popularyzacja oraz zwiększenie udziału informatyki w programach nauczania wszystkich szkół. Mogliśmy wziąć w niej udział dzięki uprzejmości dr inż. Andrzeja Romanowskiego z Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ.

Zajęcia rozpoczęły się w godzinach porannych 6 grudnia 2017 r.  w laboratoriach komputerowych Instytutu Informatyki Stosowanej w budynku Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Swoje umiejętności informatyczne sprawdzali uczniowie kl. II A Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie wraz z wychowawczynią Anetą Kowalczyk i panią dyrektor Edytą Strumian.

Program dnia był niezwykle atrakcyjny, a uczniowie mogli przekonać się, że programowanie jest nie tylko ciekawe, ale i przyjemne, szczególnie gdy kodowania uczą studenci Politechniki. Zaprosili młodzież do udziału w grze planszowej, która uczy algorytmicznego myślenia, a później zachęcili wszystkich do wykorzystania tej wiedzy w komputerowych grach edukacyjnych.

Warsztaty były skonstruowane w taki sposób, aby uczniowie nie tylko dowiedzieli się jak sprawić, by komputer robił to, czego chce użytkownik,  ale także uczyły planowania oraz współpracy w grupie. Uświadamiały , że warto dążyć do celu i pokonywać  przeszkody. Gimnazjaliści poradzili sobie doskonale. Może godzina kodowania stanie się początkiem życiowej pasji.

Dr inż. Romanowski podczas naszej wizyty powiedział: „Chcemy pokazać , jakie fajne i pożyteczne może być programowanie, zachęcić młodzież do kreatywnego wykorzystania najnowszych technologii. Nie każdy musi zostać programistą, ale nikomu w przyszłości nie zaszkodzi jeśli będzie potrafił efektywnie wykorzystać technologię w swojej pracy, niezależnie czy będzie to coś związanego z informatyką, czy coś zupełnie innego, np. finanse czy medycyna". Te słowa najlepiej oddają znaczenie i rolę nauk informatycznych we współczesnej rzeczywistości.

Dziękujemy za zaproszenie dr inż. Andrzejowi Romanowskiemu, dr Krzysztofowi Grudniowi oraz studentom prowadzącym zajęcia - Przemkowi Pełce i Natalii Paluch.
 

 

Autor: Iwona Pełka, Aneta Kowalczyk
06
gru
Mikołajki
06 grudnia 2017 r.
Jak co roku, przed Świętami do naszej szkoły przybył tajemniczy gość z białą brodą, czerwoną czapką i koszem słodyczy. To oczywiście Święty Mikołaj i jego piękne pomocnice Śnieżynki. Nikt w tym dniu nie został pominięty. Zarówno dyrekcja, nauczyciele, obsługa szkoły, jak i wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkimi batonami. Ten miły dzień zorganizował Samorząd Uczniowski.Autor: Bogusława Mikołajczyk
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001