• Css Template Preview
  • Css Template Preview
19
mar
Zebrania z Rodzicami
19 marca 2019 r.
Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszam 26 marca 2019 r. (wtorek) na spotkania z wychowawcami oraz konsultacje indywidualne z nauczycielami

- godz. 16:40 zebranie Rady Rodziców,

- godz. 17:00 spotkania z wychowawcami.
Autor: Edyta Strumian
18
mar
KONKURSU „BOHATEROWIE LEKTUR GIMNAZJALNY
18 marca 2019 r.

Autor: Marta Dziuda
11
mar
Noc w szkole
11 marca 2019 r.
Noc z 8 na 9 marca dla uczniów z naszego gimnazjum była wyjątkowa, gdyż zamiast spać w wygodnych, ciepłych łóżeczkach spędzili ją na wspólnej zabawie w szkole wraz ze swoimi wychowawczyniami. Szkoła nocą to zupełnie inna szkoła.

Uczniowie przynieśli śpiwory, koce i ułożyli materace do spania, ale niewielu z nich skorzystało, gdyż tak naprawdę całą noc trwały różne atrakcje. Można było pograć w piłkę na sali gimnastycznej, poćwiczyć na siłowni, pograć w tenisa stołowego, potańczyć przy szalonej muzyce. Ale największym powodzeniem cieszyły się gry planszowe. Jeśli ktoś był bardzo zmęczony, mógł ułożyć się wygodnie na materacu i oglądać filmy popijając ciepłą herbatkę.

Wszyscy dotrwali do samego rana w dobrej kondycji. Rozstaliśmy się trochę zmęczeni, ale zadowoleni.


Autor: Bogusława Mikołajczyk
08
mar
Dzień Kobiet
08 marca 2019 r.
8 marca, to wyjątkowy dzień - święto wszystkich kobiet. Na uroczystym apelu  panowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim paniom i obdarowali słodkimi batonami. Również w klasach chłopcy przygotowali niespodzianki w postaci kwiatów, słodyczy czy pizzy dla swoich koleżanek. Ach, jaka szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.


Autor: Samorząd Uczniowski
24
lut
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
24 lutego 2019 r.
Szanowni Rodzice, Drodzy Gimnazjaliści,

zbliża się czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Proszę o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.


Kuratorium Oświaty w Łodzi - rekrutacja 2019/2020


Autor: Edyta Strumian
08
lut
Dzień Bezpiecznego Internetu
08 lutego 2019 r.
Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w wydarzeniu „Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2019”, które odbyło się 5 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi.

Młodzież wysłuchała specjalistów z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego oraz uczestniczyła w debatach, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniem dotyczącym cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji o obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 znajdziesz na stronie www.si.lodzkie.pl/dzien-bezpiecznego-internetu-lodzkie-2019
 
 


Autor: Edyta Strumian
08
lut
"Chcemy czystego powietrza"
08 lutego 2019 r.
Dnia 7 lutego 2019 r. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach pt: "Chcemy czystego powietrza". Przeprowadził je pan Emil Smużka z Fundacji Ecorower.

Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy o źródłach zanieczyszczenia powietrza i skutkach zdrowotnych zanieczyszczeń.

Uczniowie dyskutowali o działaniach jakie można podjąć, aby to zanieczyszczenie powietrza zmniejszyć. Na zakończenie warsztatów prowadzący rozdał dzieciom ulotki informacyjne na temat palenia w piecach w taki sposób, aby zmniejszyć stopień zanieczyszczenia środowiska.

Autor: Ewa Maciak
01
lut
GÓRA GROSZA
01 lutego 2019 r.
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Polega ona na tym, że odkłada się te najdrobniejsze pieniążki, które pojedynczo mają niewielką wartość, ale w skali szkoły potrafią stworzyć całkiem pokaźną kwotę.  Dlatego celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

I tym razem nie zawiedliście. Łączna kwota, którą uzbieraliśmy, to: 144,87 zł z tego klasa III A - 86,67 zł, a klasa III B - 58,20 zł. Góra Grosza dostarcza nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.
Autor: Samorząd Uczniowski
25
sty
Gimnazjaliści w Domu Małego Dziecka
25 stycznia 2019 r.
Tradycją naszej szkoły stała się organizowana przez Samorząd Uczniowski zbiórka darów dla zaprzyjaźnionego Domu Małego Dziecka w Łodzi przy ul. Lnianej 9.

I tym razem nasza młodzież gimnazjalna oraz nauczyciele nie zawiedli. Zebraliśmy dużo środków higieny osobistej, w tym pampersy, oliwki do ciała, mydełka, szampony, chusteczki nawilżające i ubranka.


Serdeczne podziękowania kierujemy do mamy naszej koleżanki Dominiki Jaros, która zorganizowała wspaniałe podarunki od firmy „Szumisie”. Pani Marzenka już po raz drugi po godzinach pracy szyła wraz z innymi paniami poduszeczki, kocyki, przytulanki i maskotki, które dostosowane są do malutkich dzieci. Produkty są antyalergiczne i posiadają wszelkie certyfikaty. Dziękujemy firmie „Szumisie” za ten wspaniały dar.

Dnia 23.01.2019 r. grupa uczniów wraz z opiekunką SU panią B. Mikołajczyk i panią E. Maciak zawiozła podarunki do łódzkiej placówki. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez dyrekcję, personel oraz rzecz jasna, maluszki. Spędziliśmy tam czas, bawiąc się z podopiecznymi. Przy rozstaniu nie obyło się bez łez i wzruszeń. Wracaliśmy wyciszeni i bogatsi o nowe doświadczenie.Autor: Bogusława Mikołajczyk
16
sty
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
16 stycznia 2019 r.

Autor: Samorząd Uczniowski
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001