• Css Template Preview
  • Css Template Preview
11
maj
I MIEJSCE W KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM
11 maja 2018 r.
Czworo uczniów naszej szkoły Agata Budna, Kacper Kosiorek, Julia Ojrzyńska i Ewa Nita  zajęło pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w konkursie profilaktycznym „Dziękuję, ja się nie truję”.

Konkurs został zorganizowany przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna działającą z ramienia Burmistrza Głowna i polegał na wykonaniu gazetki profilaktycznej. 

Zwycięzcom gratulujemy.
Oto nagrodzona gazetka.


Autor: Marta Dziuda
04
maj
3 maja
04 maja 2018 r.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
30
kwi
„POLA NADZIEI”
30 kwietnia 2018 r.
Liczna grupa młodzieży naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego w Zgierzu. W tym roku akcja „Pola Nadziei”  miała miejsce w sobotę 28 kwietnia i tradycyjnie polegała na rozdawaniu przez wolontariuszy przechodniom kwiatów żonkili - symbolu nadziei, solidarności z chorymi na raka z jednoczesną zbiórką pieniędzy do puszek. Pieniądze zbierane podczas tej akcji przeznaczane są na budowę  hospicjum, z którego będą mogli korzystać chorzy z całego powiatu zgierskiego.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, iż na wszelkie sygnały niesienia pomocy reagują zawsze z chęcią, dojrzałością i wrażliwością.
Opiekę z ramienia szkoły nad wolontariuszami sprawowała p. Beata Juszczak.

Nasi wolontariusze: Krzeszewski Gabriel, Kuc Aleksander, Trzesińska Agnieszka, Składowski Jakub, Roza Kinga, Wielogórska Gabriela, Wawrzyn Aleksandra, Bohdanowicz Ewa, Abramowicz Marta, Stępniewska Daria, Szcześniak Michał, Kałuża Mateusz, Alagierska Natalia, Dróżka Aleksandra, Kosiorek Kacper, Kacperska Daria, Małek Kacper, Strumian Bartłomiej, Jaworska Kaja, Szcześniak Marta, Szcześniak Jakub, Kowalska Julia, Adamczyk Piotr, Cierbikowski  Dawid, Dutkiewicz Jakub, Górczyński Mateusz, Korytowski Nikodem, Krawczyk Dawid, Olejnik Hubert, Osiński Olaf, Stopczyński Jakub, Wróbel Bartłomiej.

Opiekunowie:
1.Beata Juszczak
2.Marta Dziuda


Autor: Marta Dziuda
27
kwi
Wizyta w Teatrze Powszechnym w Łodzi
27 kwietnia 2018 r.
26 kwietnia 2018 r., uczniowie klas III, dyrekcja gimnazjum - p. Edyta Strumian i p. Iwona Pełka oraz p. Ewa Dzwonkowska i p. Sylwester Jasiński byli w Teatrze Powszechnym w Łodzi na spektaklu „POMOC DOMOWA” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. 

„Pomoc domowa” to kapitalna komedia Marca Camolettiego przetłumaczona dla Teatru Powszechnego przez Bartosza Wierzbięte, która opowiada o perypetiach bohaterki sztuki. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie i wszystko ma pod kontrolą. „Pomoc domowa” to idealna propozycja na odprężenie i miłe spędzenie czasu. Spektakl dostarczył nam niesamowitej dawki śmiechu, miło spędziliśmy czas i w pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy dyrekcji za zorganizowanie wyjazdu.

                                                                             Uczniowie klas III
Autor: Ewa Dzwonkowska
26
kwi
Spotkanie z panem Jarosławem Górskim
26 kwietnia 2018 r.
Rok 2018 to jubileusz 100 rocznicy odzyskania niepodległości i z tej właśnie okazji dnia 24.04.2018 r. gościem Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie był pan Jarosław Górski - polonista, kulturoznawca, pisarz i krytyk literacki. Autor takich książek jak: "Dziecko w literaturze", "Wersja", "Męska rzecz" i artykułów popularyzujących różne dziedziny sztuki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z biblioteką szkolną gimnazjum. Pan Jarosław Górski przybliżył uczniom klas III czasy, w których Polska "dochodziła" do niepodległości. Przedstawił pisarzy tworzących w tym okresie oraz ich utwory. Prelekcja połączona była z prezentacją multimedialną.

Spotkanie zakończyło się gorącymi oklaskami i wręczeniem kwiatów. Dziękujemy pani Ewie Fijołek - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, że mogliśmy poznać pana Jarosława Górskiego i polecamy się na uczestników kolejnych spotkań.

Autor: Grażyna Szekalska
17
kwi
KONKURS POŻARNICZY
17 kwietnia 2018 r.
 
Dnia 11.04.2018 roku w budynku starostwa powiatowego w Zgierzu odbył się drugi etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Naszą  szkołę po awansie w etapie gminnym reprezentowała uczennica klasy IIIa Aleksandra Wawrzyn.

Tym razem konkurencja była jeszcze większa, a w czasie samego konkursu uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Ola podobnie jak w pierwszym etapie wykazała doskonałe przygotowanie zajmując ostatecznie II miejsce wśród wszystkich uczestników. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.


Autor: Tomasz Rożniata
16
kwi
Finał zbiórki surowców wtórnych
16 kwietnia 2018 r.
13 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się finał XVI edycji konkursu zbiórki surowców wtórnych organizowanego przez Burmistrza Głowna, w ramach promocji „Selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta Głowna”.

W tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły oddali do Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie ponad 3 tony makulatury oraz butelek typu PET. Zaangażowanie społeczności szkolnej w akcję zbiórki surowców zaowocowało pierwszym miejscem w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Zbiórka surowców wtórnych to przede wszystkim akcja promująca selektywną zbiórkę odpadów, głównym jej celem jest propagowanie wśród uczniów proekologicznych wartości. W tym roku najwięcej makulatury oddali uczniowie: Bartłomiej Wróbel (kl. 3c), Lidia Trzeciak (kl. 3b), Aleksandra Dróżka (kl. 3b), Ewa Bohdanowicz (kl. 3a), Weronika Borowiak (kl. 3a), Eryk Jarzębski (kl. 2b), Albert Rajewski (kl. 3c), Zofia Zuchora (kl. 2a), Bartłomiej Strumian (kl. 3b), Oliwia Pawliczak (kl. 2b).

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i tym samym przyczynili się do naszej wygranej serdecznie dziękujemy. Pokazaliśmy, że działając wspólnie możemy osiągnąć sukces. W nagrodę wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wycieczce do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Do usłyszenia w przyszłym roku.
Liczymy na Was - Dyrekcja szkoły oraz opiekun akcji: Aneta Kałużna

Autor: Aneta Kałużna
13
kwi
Lekcja historii
13 kwietnia 2018 r.
Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w żywej lekcji historii w Zespole Szkół w Bratoszewicach.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół nr 1 zorganizował Lekcję Żywej Historii. Zorganizowano m.in.  pokaz stroju i oręża polskiego od czasów Mieszka I do czasów współczesnych. Na zewnątrz szkoły, kadeci bratoszewickiego liceum mundurowego wspólnie z członkami Związku Strzeleckiego “Strzelec” JS 1203 Głowno, zaprezentowali tzw. taktykę zieloną. Pokazano scenariusz rodem ze współczesnego pola walki obejmujący m.in. rozpoznanie terenu, wejście na pole przeciwnika, otwarcie ognia, wybuch miny, ewakuację rannego żołnierza.

Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć również, w jaki sposób oznakowuje się lądowiska czy linie obrony, a na koniec raz jeszcze powrócono do przeszłości i odpalono armatę z czasów dawnej artylerii. Pokazy w szkole w Bratoszewicach zrobiły na naszych uczniach bardzo dobre wrażenie.


Autor: Bogusława Mikołajczyk, Małgorzata Trebik
12
kwi
Finaliści konkursów wojewódzkich
12 kwietnia 2018 r.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpili do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
 
Konkursy są trzystopniowe. Najpierw odbywa się etap szkolny (I stopień). Przystąpiło do niego kilkanaścioro gimnazjalistów. Wzięli udział  w konkursach z języka polskiego, języka rosyjskiego, języka angielskiego, historii, matematyki, chemii, biologii i geografii. Zmagali się, często z trudnymi zagadnieniami, z wybranych przez siebie przedmiotów. Prace uczniów weryfikowała Szkolna Komisja Konkursowa.

Gimnazjaliści, którzy uzyskali z testu minimum 80% liczby punktów możliwych do uzyskania, zakwalifikowali się do etapu rejonowego (stopień II). Byli to:
a) z jęz. angielskiego - Hubert Marcin Olejnik (kl. III c)
b) z jęz. rosyjskiego - Kacper Kosiorek (kl. III b), Jakub Dutkiewicz (kl. III c), Liwia Kowalska (kl. III c), Dominika Jaros (kl. II b)
c) z matematyki - Lidia Trzeciak (kl. III b)
d) z chemii - Michał Józef Szcześniak (kl. III a)

Spośród wyżej wymienionych uczniów, dwoje uzyskało minimum 90% liczby punktów możliwych do uzyskania na etapie rejonowym, a tym samym zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego (III stopień), co oznacza, że zostali finalistami.

Jest to Hubert Marcin Olejnik, który został finalistą  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Jego opiekunką jest pani Aneta Kowalczyk.

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki jest Lidia Trzeciak. Jej opiekunką jest pani Elżbieta Ćwiklińska.

Nasi finaliści


Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

Życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych!

Autor: Aneta Kowalczyck
03
kwi
SUKCES OLI WAWRZYN W KONKURSIE
03 kwietnia 2018 r.
Dnia 27 marca 2018 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie odbył się gminny etap konkursu „MŁODZIEŻ PRZECIWDZIAŁA POŻAROM”. Nasza szkoła reprezentowana była przez: Aleksandrę Wawrzyn, Kingę Rozę oraz Gabrysię Wielogórską. W konkursie udział wzięli również przedstawiciele innych szkół z naszego terenu.

Konkurs przygotowany był i prowadzony przez przedstawicieli Straży Pożarnej. Na zakończenie przybył również burmistrz naszego miasta pan Grzegorz Janeczek, który ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. 

W pierwszym pisemnym etapie najlepsza okazała się nasza uczennica Ola Wawrzyn, która również w drugim etapie, praktycznym potwierdziła swoje dobre przygotowanie i ostatecznie okazała się zwycięzcą. Oli serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.


Autor: Tomasz Rożniata
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001