• Css Template Preview
  • Css Template Preview
16
sty
Zebrania z Rodzicami
16 stycznia 2019 r.
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszam 23 stycznia 2019 r. (środa) o godz. 17:00 na spotkania z wychowawcami, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu Państwa dzieci w I półroczu roku szkolnego 2018/2019.

Autor: Edyta Strumian
11
sty
Szkolni tłumacze języka rosyjskiego
11 stycznia 2019 r.
07 stycznia 2019 r. w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Super tłumacz”. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie na język rosyjski zdań, podanych w języku polskim. Każde zdanie było dobrane tak, aby sprawić tłumaczowi trudność ze względu na gramatykę i leksykę.
Dzięki systematycznym przygotowaniom do konkursu i samokształceniu uczniowie podnieśli swoje językowe kompetencje i sprawdzili swoje umiejętności w praktyce.W roku szkolnym 2018/2019 miano najlepszych tłumaczy języka rosyjskiego zdobyli:

1 miejsce - Dominika Jaros kl. 3b
2 miejsce - Agata Budna kl. 3a
3 miejsce - Agnieszka Trzesińska kl. 3b


Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomami i oceną celującą z języka rosyjskiego.
Gratulujemy!


Autor: Alina Filipczak
21
gru
Rosja w zwierciadle symboli architektury
21 grudnia 2018 r.
14 grudnia 2018 r. w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”.

Łącznie nadesłano 259 prac z 10 województw. Wszystkie prace przedstawiały osobliwości architektoniczne Rosji, zarówno te najbardziej charakterystyczne, rozpoznawalne na całym świecie, jak i te mniej znane, ale również unikalne w skali światowej. Jury wyłoniło 3 laureatów konkursu oraz przyznało 4 wyróżnienia.

W konkursie wzięli też udział uczniowie naszego gimnazjum, którzy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy.

 

Autor: Alina Filipczak
20
gru
"Przy żłóbku Pana"
20 grudnia 2018 r.
19.12.018 r. uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. Św. Jana Pawła II przygotowali pod opieką s. Dolorosy program tematycznie nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia, który nosił tytuł: "Przy żłóbku Pana".

Treści utworów, śpiew kolęd wprowadził społeczność uczniowską, nauczycieli i rodziców, w klimat zbliżającej się Uroczystości -Narodzenia Pańskiego. 


Autor: siostra Dolorosa
19
gru
Wigilia klasowa - III B
19 grudnia 2018 r.
19 grudnia 2018 roku na godzinie wychowawczej w naszej klasie odbyła się "Wigilia klasowa".

Była to już ostatnia nasza wspólna Wigilia zarówno w klasie jak i w szkole. Uczniowie przygotowali samodzielnie potrawy wigilijne, którymi częstowali wychowawców, a także zaproszonych nauczycieli, panią dyrektor, pracowników szkoły oraz swoje koleżanki i kolegów. 
Najważniejszą częścią ,,Wigilii klasowej" było dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Zżyliśmy się przez te lata i dlatego tegoroczne życzenia miały szczególny ciepły i nostalgiczny wydźwięk. 

W tym uroczystym dniu uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony - pod względem zachowania, stroju oraz umiejętności organizacyjnych. Przy choince i z kolędami na ustach czas nam miło płynął.

  
Autor: Bogusława Mikołajczyk
12
gru
Zebrania z Rodzicami
12 grudnia 2018 r.
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszam 19 grudnia 2018 r. (środa) o godz. 17:00 na Jasełka, spotkania z wychowawcami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu Państwa dzieci.  

Autor: Edyta Strumian
06
gru
Mikołajki
06 grudnia 2018 r.


6-go grudnia panował w naszej szkole szczególny klimat, ponieważ zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja. Tak się złożyło, że tego dnia gimnazjaliści pisali próbny egzamin, a więc wizyta Mikołaja odstresowała naszą młodzież.

Święty dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Nie tylko młodzież, ale wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani słodkościami. Było dużo radości i uśmiechów.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
30
lis
SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM JAKUBCEM
30 listopada 2018 r.
29 listopada 2018 r. gościliśmy w szkole p. Krzysztofa Jakubca, pedagoga, harcmistrza, popularyzatora wiedzy o historii ZHP i Szarych Szeregach.

Niezwykłej opowieści wysłuchali trzecioklasiści naszej szkoły oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Ks. dr S. Banach , p. W. Smaszcz - znany historyk literatury, dyrektorzy i nauczyciele głowieńskich szkół.Obdarzony niezwykłą charyzmą gawędziarz opowiedział zebranym  o czasach wojny i życiu młodych ludzi z Szarych Szeregów. Wiele uwagi poświęcił jednemu z głównych bohaterów kultowej dla wielu pokoleń Polaków książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”- Jankowi Bytnarowi „Rudemu” oraz jego kolegom: Tadeuszowi Zawadzkiemu - „Zośce” i Maćkowi Dawidowskiemu - „Alkowi”.

Uzupełnił wiedzę słuchaczy  o nieznane szczegóły z życia bohaterów, o których dowiedział się od matki i siostry Rudego, które poznał osobiście.
 
W trakcie spotkania nie tylko wyjaśnił,  kiedy zainteresował się historią i przekonał się, jak duże znaczenie mają przeżycia ludzi, którym przyszło żyć w czasie wojny i okupacji, ale pokazał także cenne pamiątki rodzinne, m.in. szarpie - rodzaj bandaży używanych w czasie powstania warszawskiego. Zaciekawił zebranych opowieścią o swej znajomości z mamą Rudego, zwaną „Matulą Wszystkich Harcerzy” oraz o swym tacie, który studiował w czasie wojny na tajnej Politechnice Warszawskiej.

Wszyscy obecni na spotkaniu w skupieniu chłonęli wiedzę o wzruszających momentach walki młodych ludzi walczących o wolność w czasie II wojny światowej, a uczniowie dzięki  gawędzie p. Jakubca  uzupełnili wiadomości o bohaterach książki pt. „Kamienie na szaniec”- lektury obowiązującej w trzeciej klasie gimnazjum.


Autor: Marta Dziuda
27
lis
"Ku wolności" w rytmie hip-hop
27 listopada 2018 r.
Gimnazjaliści 26 listopada 2018 r. uczestniczyli w koncercie profilaktycznym pt. "Ku wolności" w wykonaniu artystów "Wyrwani z niewoli". Duet tworzą pochodzący z Białegostoku  Jacek Zajkowski, artysta hip - hopowy (znany pod pseudonimami Zetaigreka i Heres) oraz Piotr "Pit" Zalewski, psycholog.
 
Młodzież wysłuchała świadectwa życia pełnego używek i nawrócenia uzależnionych od narkotyków, alkoholu.
 
Muzycy zachęcali młodych ludzi do życia bez uzależnień, w oparciu o chrześcijańskie wartości.
 
Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu między innymi brali udział w konkursach zorganizowanych.

Za zaproszenie na koncert dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie.

Więcej na glowno.pl
Autor: Edyta Strumian
27
lis
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
27 listopada 2018 r.
Andrzejki to idealny czas na dobrą zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski.

Wszystko było dokładnie zorganizowane - wróżby, tańce, energetyczna muzyka i efekty świetlne. Nasi szkolni DJ-e spisali się na medal. Zabawa była otwarta dla uczniów nie tylko z naszej szkoły , więc odwiedziły nas osoby z innych placówek. Impreza rozkręcała się z godziny na godzinę coraz bardziej. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


Myślę, że na długo ta dyskoteka zostanie w naszej pamięci, bo to ostatnia „andrzejkowa’’ potańcówka gimnazjalna.Autor: Samorząd Uczniowski
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001