• Css Template Preview
  • Css Template Preview
22
maj
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW
22 maja 2018 r.
Niezwykle piękna pogoda towarzyszyła uczniom klas:  IIIb i IIIc  podczas trzydniowej wycieczki do Malborka i Trójmiasta, która miała miejsce w dniach 14-16 maja.

Na wszystkich uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie zrobił największy na świecie, w pełni zachowany zamek w Malborku. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek historycznych dotyczących tej średniowiecznej twierdzy, niektórzy popisali się nawet swoją wiedzą, czym zyskali słowa uznania pana przewodnika.

Kolejne dwa dni uczniowie spędzili w Trójmieście. Z Gdańska z pewnością na długo pozostaną im w pamięci spacery po Starym Mieście, rejs galeonem na Westerplatte, czy wspinaczka na twierdzę Wisłoujście, z której mogli podziwiać panoramę miasta. Atrakcją było też zwiedzanie ogromnego stadionu Energa i okolic Stoczni Gdańskiej, gdzie znajduje się słynny Pomnik Poległych Stoczniowców - upamiętniający ofiary Grudnia 70, Europejskie Centrum Solidarności oraz historyczna Brama NR 2. Ostatni dzień wycieczki posiadał równie bogaty program. Trzecioklasiści poznali   historię statku „Dar Pomorza”, wyposażenie i pomieszczenia mieszkalne załogi oraz  kapitana. Dla wszystkich wielką przyjemnością było też odwiedzenie tonącego w kwiatach, założonego przez cystersów parku w Oliwie, a chwilą wyciszenia wysłuchanie w pobliskiej Archikatedrze koncertu muzyki organowej. Wycieczkę zakończył spacer po skąpanym w słońcu sopockim molo i słynnym „Monciaku”.

Podróż powrotna przebiegała w radosnej atmosferze, wszyscy  rozpromienieni i pełni wrażeń wspominali wspólnie spędzone chwile. Opiekunkami uczniów były wychowawczynie: Ewa Dzwonkowska i Marta Dziuda.

Relacja filmowa - kliknij.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij.
Autor: Marta Dziuda
15
maj
Zebranie z Rodzicami
15 maja 2018 r.

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszam  22 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 17:00 na spotkania z wychowawcami, dotyczące wyników w nauce. 

Autor: Edyta Strumian
15
maj
MISTRZOWIE POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ
15 maja 2018 r.

GIMNAZJUM MIEJSKIE Z GŁOWNA MISTRZAMI POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ!

W dniu 10 maja 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w piłkę nożną udała się do Zgierza by wziąć udziału w turnieju powiatowym „Gimnazjada”. W zawodach brało udział  7 drużyn, w tym nasza w roli obrońcy tytułu z poprzedniego roku. W grupie trafiliśmy na Gimnazjum z Lubiankowa oraz Gimnazja nr 1 i nr 2 w Zgierzu wygrywając kolejno 8:0, 8:0, 1:0.

Pierwsze miejsce w grupie dało nam awans do półfinału rozgrywanego dzień później.

W 1/2 turnieju finałowego przyszło nam zmierzyć się z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu gdzie mimo sporej przewagi wygraliśmy 2:1 i zameldowaliśmy się w finale. 

W finale spotkaliśmy się z naszym grupowym rywalem czyli Gimnazjum nr 2 Zgierzu. Jak na mistrzów przystało najlepszy mecz rozegraliśmy w decydującym momencie i po zdecydowanej dominacji wygraliśmy 3:0, awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego! Turniej zakończyliśmy z kompletem zwycięstw i świetnym bilansem bramek 22:1.

Reprezentacja Gimnazjum Miejskiego: Tuliński Patryk, Jarzębski Eryk, Leszczyński Kacper, Benedykczak Maciej, Miesiak Marcel, Podlecki Patryk, Szcześniak Michał, Osiński Kacper, Sobociński Piotr, Waśkiewicz Albert.
Opiekun: Przemysław Gibała


Autor: Przemysław Gibała
14
maj
Gimnazjaliści w Energylandii
14 maja 2018 r.

Dnia 7 maja 2018 r. o świcie uczniowie klasy II b i III a wraz z wychowawczynią panią B. Mikołajczyk i panem P. Gibałą wyruszyli na wycieczkę do ENERGYLANDII w Zatorze.

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Bardzo istotny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu.

Strefa ekstremalna to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. W ofercie tej strefy dostępnych jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g! Oczywiście nie było osoby wśród gimnazjalistów, która nie skorzystałaby z tych atrakcji. Najmocniej w pamięć zapadła przejażdżka na Roller Coasterze.

Nasz wyjazd do Energylandii dostarczył wszystkim jego uczestnikom mnóstwo adrenaliny. Wspólne przeżywanie silnych emocji na pewno jeszcze bardziej zintegrowało naszych gimnazjalistów. Po dziewięciu godzinach atrakcji wracaliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i postanowień, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.   

   
Autor: Bogusława Mikołajczyk
11
maj
Zaproszenie
11 maja 2018 r.
 
Autor: Bogusława Kosiorek
11
maj
I MIEJSCE W KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM
11 maja 2018 r.
Czworo uczniów naszej szkoły Agata Budna, Kacper Kosiorek, Julia Ojrzyńska i Ewa Nita  zajęło pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w konkursie profilaktycznym „Dziękuję, ja się nie truję”.

Konkurs został zorganizowany przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna działającą z ramienia Burmistrza Głowna i polegał na wykonaniu gazetki profilaktycznej. 

Zwycięzcom gratulujemy.
Oto nagrodzona gazetka.


Autor: Marta Dziuda
04
maj
3 maja
04 maja 2018 r.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
30
kwi
„POLA NADZIEI”
30 kwietnia 2018 r.
Liczna grupa młodzieży naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego w Zgierzu. W tym roku akcja „Pola Nadziei”  miała miejsce w sobotę 28 kwietnia i tradycyjnie polegała na rozdawaniu przez wolontariuszy przechodniom kwiatów żonkili - symbolu nadziei, solidarności z chorymi na raka z jednoczesną zbiórką pieniędzy do puszek. Pieniądze zbierane podczas tej akcji przeznaczane są na budowę  hospicjum, z którego będą mogli korzystać chorzy z całego powiatu zgierskiego.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, iż na wszelkie sygnały niesienia pomocy reagują zawsze z chęcią, dojrzałością i wrażliwością.
Opiekę z ramienia szkoły nad wolontariuszami sprawowała p. Beata Juszczak.

Nasi wolontariusze: Krzeszewski Gabriel, Kuc Aleksander, Trzesińska Agnieszka, Składowski Jakub, Roza Kinga, Wielogórska Gabriela, Wawrzyn Aleksandra, Bohdanowicz Ewa, Abramowicz Marta, Stępniewska Daria, Szcześniak Michał, Kałuża Mateusz, Alagierska Natalia, Dróżka Aleksandra, Kosiorek Kacper, Kacperska Daria, Małek Kacper, Strumian Bartłomiej, Jaworska Kaja, Szcześniak Marta, Szcześniak Jakub, Kowalska Julia, Adamczyk Piotr, Cierbikowski  Dawid, Dutkiewicz Jakub, Górczyński Mateusz, Korytowski Nikodem, Krawczyk Dawid, Olejnik Hubert, Osiński Olaf, Stopczyński Jakub, Wróbel Bartłomiej.

Opiekunowie:
1.Beata Juszczak
2.Marta Dziuda


Autor: Marta Dziuda
27
kwi
Wizyta w Teatrze Powszechnym w Łodzi
27 kwietnia 2018 r.
26 kwietnia 2018 r., uczniowie klas III, dyrekcja gimnazjum - p. Edyta Strumian i p. Iwona Pełka oraz p. Ewa Dzwonkowska i p. Sylwester Jasiński byli w Teatrze Powszechnym w Łodzi na spektaklu „POMOC DOMOWA” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. 

„Pomoc domowa” to kapitalna komedia Marca Camolettiego przetłumaczona dla Teatru Powszechnego przez Bartosza Wierzbięte, która opowiada o perypetiach bohaterki sztuki. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie i wszystko ma pod kontrolą. „Pomoc domowa” to idealna propozycja na odprężenie i miłe spędzenie czasu. Spektakl dostarczył nam niesamowitej dawki śmiechu, miło spędziliśmy czas i w pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy dyrekcji za zorganizowanie wyjazdu.

                                                                             Uczniowie klas III
Autor: Ewa Dzwonkowska
26
kwi
Spotkanie z panem Jarosławem Górskim
26 kwietnia 2018 r.
Rok 2018 to jubileusz 100 rocznicy odzyskania niepodległości i z tej właśnie okazji dnia 24.04.2018 r. gościem Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie był pan Jarosław Górski - polonista, kulturoznawca, pisarz i krytyk literacki. Autor takich książek jak: "Dziecko w literaturze", "Wersja", "Męska rzecz" i artykułów popularyzujących różne dziedziny sztuki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z biblioteką szkolną gimnazjum. Pan Jarosław Górski przybliżył uczniom klas III czasy, w których Polska "dochodziła" do niepodległości. Przedstawił pisarzy tworzących w tym okresie oraz ich utwory. Prelekcja połączona była z prezentacją multimedialną.

Spotkanie zakończyło się gorącymi oklaskami i wręczeniem kwiatów. Dziękujemy pani Ewie Fijołek - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, że mogliśmy poznać pana Jarosława Górskiego i polecamy się na uczestników kolejnych spotkań.

Autor: Grażyna Szekalska
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001