• Css Template Preview
  • Css Template Preview
12
gru
Zebrania z Rodzicami
12 grudnia 2018 r.
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszam 19 grudnia 2018 r. (środa) o godz. 17:00 na Jasełka, spotkania z wychowawcami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, dotyczące wyników w nauce i zachowaniu Państwa dzieci.  

Autor: Edyta Strumian
06
gru
Mikołajki
06 grudnia 2018 r.


6-go grudnia panował w naszej szkole szczególny klimat, ponieważ zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja. Tak się złożyło, że tego dnia gimnazjaliści pisali próbny egzamin, a więc wizyta Mikołaja odstresowała naszą młodzież.

Święty dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Nie tylko młodzież, ale wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani słodkościami. Było dużo radości i uśmiechów.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski.

Autor: Bogusława Mikołajczyk
30
lis
SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM JAKUBCEM
30 listopada 2018 r.
29 listopada 2018 r. gościliśmy w szkole p. Krzysztofa Jakubca, pedagoga, harcmistrza, popularyzatora wiedzy o historii ZHP i Szarych Szeregach.

Niezwykłej opowieści wysłuchali trzecioklasiści naszej szkoły oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Ks. dr S. Banach , p. W. Smaszcz - znany historyk literatury, dyrektorzy i nauczyciele głowieńskich szkół.Obdarzony niezwykłą charyzmą gawędziarz opowiedział zebranym  o czasach wojny i życiu młodych ludzi z Szarych Szeregów. Wiele uwagi poświęcił jednemu z głównych bohaterów kultowej dla wielu pokoleń Polaków książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”- Jankowi Bytnarowi „Rudemu” oraz jego kolegom: Tadeuszowi Zawadzkiemu - „Zośce” i Maćkowi Dawidowskiemu - „Alkowi”.

Uzupełnił wiedzę słuchaczy  o nieznane szczegóły z życia bohaterów, o których dowiedział się od matki i siostry Rudego, które poznał osobiście.
 
W trakcie spotkania nie tylko wyjaśnił,  kiedy zainteresował się historią i przekonał się, jak duże znaczenie mają przeżycia ludzi, którym przyszło żyć w czasie wojny i okupacji, ale pokazał także cenne pamiątki rodzinne, m.in. szarpie - rodzaj bandaży używanych w czasie powstania warszawskiego. Zaciekawił zebranych opowieścią o swej znajomości z mamą Rudego, zwaną „Matulą Wszystkich Harcerzy” oraz o swym tacie, który studiował w czasie wojny na tajnej Politechnice Warszawskiej.

Wszyscy obecni na spotkaniu w skupieniu chłonęli wiedzę o wzruszających momentach walki młodych ludzi walczących o wolność w czasie II wojny światowej, a uczniowie dzięki  gawędzie p. Jakubca  uzupełnili wiadomości o bohaterach książki pt. „Kamienie na szaniec”- lektury obowiązującej w trzeciej klasie gimnazjum.


Autor: Marta Dziuda
27
lis
"Ku wolności" w rytmie hip-hop
27 listopada 2018 r.
Gimnazjaliści 26 listopada 2018 r. uczestniczyli w koncercie profilaktycznym pt. "Ku wolności" w wykonaniu artystów "Wyrwani z niewoli". Duet tworzą pochodzący z Białegostoku  Jacek Zajkowski, artysta hip - hopowy (znany pod pseudonimami Zetaigreka i Heres) oraz Piotr "Pit" Zalewski, psycholog.
 
Młodzież wysłuchała świadectwa życia pełnego używek i nawrócenia uzależnionych od narkotyków, alkoholu.
 
Muzycy zachęcali młodych ludzi do życia bez uzależnień, w oparciu o chrześcijańskie wartości.
 
Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu między innymi brali udział w konkursach zorganizowanych.

Za zaproszenie na koncert dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie.

Więcej na glowno.pl
Autor: Edyta Strumian
27
lis
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
27 listopada 2018 r.
Andrzejki to idealny czas na dobrą zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski.

Wszystko było dokładnie zorganizowane - wróżby, tańce, energetyczna muzyka i efekty świetlne. Nasi szkolni DJ-e spisali się na medal. Zabawa była otwarta dla uczniów nie tylko z naszej szkoły , więc odwiedziły nas osoby z innych placówek. Impreza rozkręcała się z godziny na godzinę coraz bardziej. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


Myślę, że na długo ta dyskoteka zostanie w naszej pamięci, bo to ostatnia „andrzejkowa’’ potańcówka gimnazjalna.Autor: Samorząd Uczniowski
14
lis
Zebrania z Rodzicami
14 listopada 2018 r.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam 21 listopada 2018 r. (środa) o godz.17:00 na spotkania z wychowawcami.
Autor: Edyta Strumian
12
lis
Konkurs plastyczny
12 listopada 2018 r.
W miejskim konkursie plastycznym "100 lat Niepodległej Polski", pod patronatem Burmistrza Głowna organizowanym przez Szkołę Podstawową nr1 w kategorii gimnazja, nasi uczniowie zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce:
I miejsce: Agnieszka Trzesińska
II miejsce: Mikołaj Rożniata
III miejsce: Agata Budna
Gratulujemy!!! :)


Autor: Agnieszka Myszkowska
09
lis
100-lecie Niepodległej Polski
09 listopada 2018 r.

W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aby w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie tego wydarzenia organizowane są specjalne akcje, wystawy, koncerty i biegi.


Młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta.O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej". Następnie mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną przypominającą najważniejsze wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem niepodległości.

Gimnazjaliści w strojach nawiązujących do barw narodowych zatańczyli poloneza - nasz taniec narodowy. Zwieńczeniem spotkania było ułożenie na tarasie szkolnym polskiej flagi z białych i czerwonych balonów. Autor: Bogusława Mikołajczyk
09
lis
Dzień wolny
09 listopada 2018 r.
Szanowni Państwo,
w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.


Autor: Edyta Strumian
30
paź
Blizny pamięci – rzecz o Janie Karskim
30 października 2018 r.
29 października 2018 r. w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii, którą był spektakl teatralny pt. "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim"

Spektakl przedstawiał historię życia Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej. 

Reżyserem spektaklu oraz odtwórcą roli starego Karskiego był Jerzy Zielnik, w rolę młodego Karskiego wcielił się aktor młodego pokolenia Sebastian Ryś.
                      
Autor: Grażyna Szekalska
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001