• Css Template Preview
  • Css Template Preview
14
lis
Zebrania z Rodzicami
14 listopada 2018 r.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam 21 listopada 2018 r. (środa) o godz.17:00 na spotkania z wychowawcami.
Autor: Edyta Strumian
12
lis
Konkurs plastyczny
12 listopada 2018 r.
W miejskim konkursie plastycznym "100 lat Niepodległej Polski", pod patronatem Burmistrza Głowna organizowanym przez Szkołę Podstawową nr1 w kategorii gimnazja, nasi uczniowie zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce:
I miejsce: Agnieszka Trzesińska
II miejsce: Mikołaj Rożniata
III miejsce: Agata Budna
Gratulujemy!!! :)


Autor: Agnieszka Myszkowska
09
lis
100-lecie Niepodległej Polski
09 listopada 2018 r.

W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aby w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie tego wydarzenia organizowane są specjalne akcje, wystawy, koncerty i biegi.


Młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta.O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej". Następnie mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną przypominającą najważniejsze wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem niepodległości.

Gimnazjaliści w strojach nawiązujących do barw narodowych zatańczyli poloneza - nasz taniec narodowy. Zwieńczeniem spotkania było ułożenie na tarasie szkolnym polskiej flagi z białych i czerwonych balonów. Autor: Bogusława Mikołajczyk
09
lis
Dzień wolny
09 listopada 2018 r.
Szanowni Państwo,
w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.


Autor: Edyta Strumian
30
paź
Blizny pamięci – rzecz o Janie Karskim
30 października 2018 r.
29 października 2018 r. w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii, którą był spektakl teatralny pt. "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim"

Spektakl przedstawiał historię życia Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej. 

Reżyserem spektaklu oraz odtwórcą roli starego Karskiego był Jerzy Zielnik, w rolę młodego Karskiego wcielił się aktor młodego pokolenia Sebastian Ryś.
                      
Autor: Grażyna Szekalska
19
paź
Grafikalia 2018
19 października 2018 r.
16 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach graficznych 5 Festiwalu Grafiki Artystycznej "Grafikalia 2018".

Sześcioosobowa grupa: Agnieszka Trzesińska, Agata Budna, Julia Lewandowska, Zuzanna Piaskowiak, Zofia Zuchora i Mikołaj Rożniata, w ciągu trzech godzin warsztatów, stworzyła własne znaki graficzne techniką linorytu.

Uczniowie poznali też technikę transpozycji zdjęć na szkło i grafiki wykorzystali do stworzenia ciekawych podstawków, które będą dla Nich pamiątką na długo.

Zajęcia w MOKu poprowadził artysta plastyk - Pan Szymon Adamczewski, a opiekunem grupy była nauczycielka zajęć artystycznych Agnieszka Myszkowska.Autor: Agnieszka Myszkowska
18
paź
Konsultacje dla Rodziców
18 października 2018 r.
Szanowni Rodzice,
dnia 24 października 2018 r. (środa) o godz. 17:00 zapraszam na konsultacje indywidualne z nauczycielami, dotyczące wyników w nauce Państwa dzieci.
Autor: Edyta Strumian
17
paź
Dzień Edukacji Narodowej
17 października 2018 r.
Dzień Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum już od samego rana zaczął się nietypowo. Uczniowie klas  III wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje, wzbudzając tym radość swoich koleżanek i kolegów.

Lekcje prowadzili uczniowie - ci którzy zgłosili się wcześniej do nauczyciela prowadzącego dany przedmiot i otrzymali temat zajęć, opracowali go w domu, a następnie skorzystali z niepowtarzalnej szansy zaprezentowania swoich pedagogicznych talentów przy tablicy.„Młodzi pedagodzy” stanęli na wysokości zadania i z ogromną pasją oraz determinacją prowadzili zajęcia ku zdziwieniu uczącej na co dzień nauczycielskiej kadry. Było naprawdę nadspodziewanie sympatycznie. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego złożyli  na ręce pani dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły i wręczyli kwiaty oraz słodycze.

Autor: Bogusława Kosiorek
14
paź
Życzenia
14 października 2018 r.

Autor: Edyta Strumian
10
paź
„PILECKI”
10 października 2018 r.
8 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcji filmu ,,Pilecki” i promocji książki - wywiadu z synem rotmistrza Witolda Pileckiego ,,Pilecki. Śladami mojego taty” autorstwa Bogdana Wasztyla i Mirosława Krzyszkowskiego. 

Film „Pilecki” to polski, fabularyzowany dokument w reżyserii Miroslawa Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie ll wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. 

Dziękujemy organizatorom: MOK w Głownie i Stowarzyszeniu Auschwitz Memento za ciekawą lekcję historii.
Autor: Grażyna Szekalska
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001