• Css Template Preview
  • Css Template Preview
08
cze
IV miejsce piłkarzy w województwie
08 czerwca 2018 r.
Po wygranym półfinale wojewódzkim 8 czerwca udaliśmy się w długą podróż do miejscowości Rząśnia gdzie rozgrywane były finały wojewódzkie. Los przydzielił nam do grupy gimnazja ze Skierniewic oraz Bełchatowa.

Pierwszą z tych drużyn pokonaliśmy 3:0, a drugiej, mimo naszej dominacji ulegliśmy 1:0. Nasi rywale zremisowali ze sobą 1:1 i w związku z przyjętym przez gospodarzy systemem rozgrywek do finału bezpośrednio awansował Bełchatów, który przegrał po karnych ze Szkołą Sportową Widzewa Łódź. Nam pozostał mecz o 3. miejsca z drużyną z Opoczna. Niestety myślami byliśmy jeszcze przy straconej szansie na finał i moment dekoncentracji zdecydował o porażce 0:1.

Ostatecznie kończymy turniej jako 4 drużyna w województwie co uznać należy za ogromny sukces chociaż naszym celem był awans na szczebel ogólnopolski. Sport, a w szczególności piłka nożna uczą jednak pokory i my tą lekcję z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Skład drużyny: Waśkiewicz Albert, Benedykczak Maciej, Miesiak Marcel, Jarzębski Eryk, Szcześniak Michał, Tuliński Patryk, Osiński Kacper, Sobociński Piotr, Leszczyński Kacper.
Trener: Przemysław Gibała

Autor: Przemysław Gibała
06
cze
„Perfekcyjne duety Matematyczne”
06 czerwca 2018 r.
Klasy drugie i trzecie brały udział w Konkursie Matematycznym „Perfekcyjne duety Matematyczne”, który odbył się 14.05.2018 r.
Były to zawody dwuetapowe:
I - praca indywidualna na konta grupy.
II - praca w drużynie
Ad I Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte z przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz trzy zadania otwarte.
Ad  II W drużynach dwuosobowych uczniowie rozwiązywali zadania rozrywkowe typu: krzyżówka - skojarzenia matematyczne, rebusy matematyczne, sudoku.

Konkurs zorganizowali uczniowie realizujący projekt edukacyjny z matematyki:
1. Jaros Dominika
2. Gorzkiewicz Barbara
3. Lewandowska Julia
4. Pawliczak Oliwia
5. Jarzębski Eryk
6. Leszczyński Kacper 
Opiekunem projektu i koordynatorem konkursu była Elżbieta Ćwiklińska - nauczyciel matematyki. Uczniowie przygotowali się także z zagadnień wyborczych poza podstawę programową.
 
Wyniki: 
I miejsce:  45 pkt.
Abramowicz Marta kl. 3a 
Szcześniak Michał kl. 3a   
II miejsce:  35 pkt.
Trzeciak Lidia kl. 3b 
Kosiorek Kacper kl. 3b   
III miejsce: 32 pkt.
Budna Agata kl. 2a 
Rożniata Michał kl. 2a 
 
Wszyscy uczniowie tzn. organizatorzy jak i zawodnicy wypadli wspaniale.

Organizatorzy projektu uzyskali cząstkowe oceny celujące z matematyki. Drużyny, które zdobyły trzy pierwsze miejsca również cząstkowe oceny celujące z matematyki. Zawodnicy odbiorą dyplomy i nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.


Autor: Elżbieta Ćwiklińska
05
cze
Gimnazjum Miejskie Mistrzem Rejonu!!
05 czerwca 2018 r.
Po efektownym zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego udaliśmy się do Uniejowa na Mistrzostwa Rejonu. Spotkaliśmy się tam ze zwycięzcami swoich eliminacji czyli: Uniejowem, Pabianicami oraz Świnicami Warckimi.
 
Po bardzo dobrych i zaciętych meczach wygraliśmy kolejno 4:3, 3:1 oraz 5:0 i po komplecie zwycięstw odebraliśmy kolejny puchar. Triumf w tych rozgrywkach dał nam awans do finału wojewódzkiego gdzie będziemy reprezentować nasz powiat oraz miasto.
 
Skład: Leszczyński Kacper, Sobociński Piotr, Waśkiewicz Albert, Benedykczak Maciej, Miesiak Marcel, Jarzębski Eryk, Szcześniak Michał, Tuliński Patryk, Osiński Kacper.
Trener: Przemysław Gibała
Autor: Przemysław Gibała
05
cze
Konkurs "Kangur" Matematyczny 2018
05 czerwca 2018 r.
Międzynarodowy Konkurs "Kangur" Matematyczny 2018 r. został przeprowadzony 15 marca 2018 r.  
Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechnienia Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
 
Uczniowie Gimnazjum Miejskiego brali udział w kategorii kadet (2) i junior (16). Dwóch uczniów z kategorii junior zostało wyróżnionych:

1. Szcześniak Michał (kl. 3a) - 82 punkty
2. Olejnik Hubert (kl. 3c) - 78,75 punktów.

Elżbieta Ćwiklińska - Szkolny Koordynator Konkursu ocenia konkurs jako trudny. Tym bardziej cieszą wyróżnienia uczniów w konkursie. Na pochwałę za dobry wynik zasługują także: Lewandowska Julia z kl. 2b oraz Wawrzyn Aleksandra, Abramowicz Marta i Roza Kinga uczennice z kl. 3a.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał zabawkę logiczną z drutu a uczniowie wyróżnieni książki.

Gratuluję wyróżnionym i tym co osiągnęli dobre wyniki i zapraszam do udziału w następnej edycji w roku 2018/2019.
Autor: Elżbieta Ćwiklińska
25
maj
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA
25 maja 2018 r.
Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Tańca. Taniec stał się niezwykle popularną formą spędzania wolnego czasu. Uczennice uczęszczające na dodatkowe zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone przez panią Bogusławę Mikołajczyk przygotowały układy taneczne do muzyki koreańskiej, czyli tak zwanego K-popu. K-pop to gatunek muzyczny, który powstał w Korei Południowej, absorbując takie elementy muzyczne jak dance-pop, ballada popowa, electropop, rock, jazz, pop opera, hip-hop, współczesny rhythm and blues czy muzyka klasyczna.

Konferansjerkę poprowadziła Ola Wawrzyn, Marta Abramowicz i Kinga Roza. Układy taneczne powstały do takich utworów jak: „Boombayah” , „As if it’s your last”, „DNA”, „Bad Boy”, „Playing with fire” i „Bboom Bboom”. W trakcie imprezy przeprowadzono konkurs z nagrodami  o tematyce koreańskiej. Na koniec zgodnie z tradycją naszej szkoły wszyscy widzowie i tancerze zatańczyli wspólny taniec. Tym razem był to taniec do utworu „Sorry, sorry” - Super Junior.

Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy, bo jak wiadomo, taniec łączy pokolenia.

Tancerki biorące udział: Wiktoria Szczerba, Zuzanna Piaskowiak, Kinga Roza, Gabriela Wielogórska, Marta Abramowicz, Julia Okrasa, Agata Kowalczyk, Natalia Alagierska.


Autor: Bogusława Mikołajczyk
25
maj
Ochrona danych osobowych
25 maja 2018 r.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO)

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

 Czytaj więcej

 BIP

Autor: Edyta Strumian
23
maj
Gimnazjum w projekcie "Cybernauci"
23 maja 2018 r.


W dniach 16 i 18 maja 2018 uczniowie, nauczyciele i rodzice Gimnazjum Miejskiego w Głownie uczestniczyli w projekcie „Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.
 
„Cybernauci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.
 
Celem strategicznym projektu jest podniesienie świadomości i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu (w tym zagrożeń płynących z Internetu i metodach postępowania w takich sytuacjach, bezpiecznych metod korzystania z Internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom od gier komputerowych, Internetu i hazardu w sieci, kształtowania prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku, regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania sieci) wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów.

 


W naszej szkole klasy IIa, IIb i IIIc w ramach projektu uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Macieja Dowgiela, który utrwalał zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ukazywał zalety korzystania z sieci.

W ramach projektu odbyła się również rada szkoleniowa dla nauczycieli, której tematem przewodnim były cyberzagrożenia płynące w kierunku młodzieży gimnazjalnej - przegląd ogólny i jak reagować w przypadku takich zagrożeń. O takim samym tytule odbyło się edukacyjne spotkanie z rodzicami.
 
Szkolnym koordynatorem projektu była Bogusława Kosiorek.  


Autor: Bogusława Kosiorek
23
maj
Wojewódzki sukces Piotra Sobocińskiego
23 maja 2018 r.
Uczniowie Gimnazjum Miejskiego w Głownie wzięli udział w konkursie „ZAWODOWIEC 2018” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi. Patronat medialny objęło: Łódzkie Radio i Telewizja Łódź.
 
Celem konkursu jest propagowanie szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży gimnazjalnej i klas 7-ych szkoły podstawowej oraz  przedstawienie marzeń zawodowych młodych ludzi. 
 
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie w kategorii - prezentacja multimedialna, której zadaniem było przygotowanie pokazu multimedialnego  przedstawiającego wybrany, wymarzony zawód i charakterystykę wykonywanych czynności. 15 najlepszych prezentacji z naszej szkoły zostało wysłanych na konkurs.
 
Praca Piotra Sobocińskiego ucznia klasy III a  została nagrodzona II miejscem w kategorii prezentacja.
 
Opiekunem konkursu była Bogusława Kosiorek.
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Autor: Bogusława Kosiorek
22
maj
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW
22 maja 2018 r.
Niezwykle piękna pogoda towarzyszyła uczniom klas:  IIIb i IIIc  podczas trzydniowej wycieczki do Malborka i Trójmiasta, która miała miejsce w dniach 14-16 maja.

Na wszystkich uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie zrobił największy na świecie, w pełni zachowany zamek w Malborku. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek historycznych dotyczących tej średniowiecznej twierdzy, niektórzy popisali się nawet swoją wiedzą, czym zyskali słowa uznania pana przewodnika.

Kolejne dwa dni uczniowie spędzili w Trójmieście. Z Gdańska z pewnością na długo pozostaną im w pamięci spacery po Starym Mieście, rejs galeonem na Westerplatte, czy wspinaczka na twierdzę Wisłoujście, z której mogli podziwiać panoramę miasta. Atrakcją było też zwiedzanie ogromnego stadionu Energa i okolic Stoczni Gdańskiej, gdzie znajduje się słynny Pomnik Poległych Stoczniowców - upamiętniający ofiary Grudnia 70, Europejskie Centrum Solidarności oraz historyczna Brama NR 2. Ostatni dzień wycieczki posiadał równie bogaty program. Trzecioklasiści poznali   historię statku „Dar Pomorza”, wyposażenie i pomieszczenia mieszkalne załogi oraz  kapitana. Dla wszystkich wielką przyjemnością było też odwiedzenie tonącego w kwiatach, założonego przez cystersów parku w Oliwie, a chwilą wyciszenia wysłuchanie w pobliskiej Archikatedrze koncertu muzyki organowej. Wycieczkę zakończył spacer po skąpanym w słońcu sopockim molo i słynnym „Monciaku”.

Podróż powrotna przebiegała w radosnej atmosferze, wszyscy  rozpromienieni i pełni wrażeń wspominali wspólnie spędzone chwile. Opiekunkami uczniów były wychowawczynie: Ewa Dzwonkowska i Marta Dziuda.

Relacja filmowa - kliknij.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij.
Autor: Marta Dziuda
15
maj
Zebranie z Rodzicami
15 maja 2018 r.

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszam  22 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 17:00 na spotkania z wychowawcami, dotyczące wyników w nauce. 

Autor: Edyta Strumian
Prawa autorskie © 2012 Gimnazjum Miejskie w Głownie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych
Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 11/13
95-015 Głowno
tel/fax 42 719 12 86
e-mail sekretariat: gimglowno@o2.pl

REGON 472 237 890 NIP 733 12 48 683

Nr konta szkoły dla wpłat na Radę Rodziców (darowizny):
74 87870000 0000 1573 2000 0001